TJ DIOSS Nýřany

Házená v médiích

Házená v médiích

Michal Suchánek si zahraje Národní házenou, minisérie se točí pro Voyo

Po internetovém hitu sKORO NA mizině se píšící herec Michal Suchánek a režisér Vladimír Skórka sešli znovu u projektu Národní házená. V osmidílné komedii, kterou Nova točí pro svou placenou platformu Voyo, hrají opět i Václav Neužil a Jiří Langmajer.

Děj seriálu se točí kolem skupinky přátel, kteří pomalu začínají přicházet o ambice, mladickou energii i o zdraví. Ve vzpomínkách se upínají ke zlatým časům, kdy v hlubokých devadesátkách jejich tým vyhrál šampionát ve sportovní disciplíně, která je upravenou, českou verzí tradiční házené. Sportu, kteří hrdinové považují za jeden z největších národních přínosů světu hned vedle Antonína Dvořáka a pivního ležáku. Když tedy přijde pozvánka na Světový šampionát veteránů národní házené na Slovensku, začnou odkvetlí borci trénovat pod heslem „Míč v ruce, národka v srdci“.

„Rádi sportujeme, ale potřebujeme si nahlas heknout, že nás u toho něco bolí. Dokážeme vyvinout nesmírné úsilí a dokázat nemožné, ale cestou u toho brbláme, že to nepůjde. Ze svých kamarádů si děláme legraci, ale jen tím skrýváme, že ve skutečnosti bychom za ně položili život,“ poodkryla děj komediálního seriálu kreativní producentka Novy Lenka Szántó. Před kameru se vedle Suchánka postaví ještě Martin Pechlát, Petr Vršek, Jakub Špalek, Jitka Schneiderová či Veronika Žilková, točit se bude od Říčan přes Řevnice a Velvary po Bakov nad Jizerou. Premiéra seriálu na Voyo je naplánována na jarní sezonu příštího roku.

Za nýřanský oddíl jsme velmi zvědaví, jaké sportovní i mimosportovní výkony budou podávat oblíbení herci v našem milovaném sportu. Doufáme, že nový seriál pomůže s propagací a pozvednutí národní házené u nás a hlavně, že bude diváky bavit.

1 23